Medicīnas personāla izsaukumu, iekšējo sakaru ierīču un cietuma kameru saziņas sistēma

Drošība un aprūpe ir svarīgākās prasības ikvienā mūsdienīgā sanatorijā vai slimnīcā.

 

Medicīnas personāla izsaukumu sistēma ir izvietota pie gultasvietas slimnīcā; tā nodrošina pacientiem iespēju attālināti paziņot medmāsai vai ārstam par nepieciešamību pēc palīdzības. Nospiežot pogu, medmāsu punktā atskan signāls un medmāsa atbild uz to. Sistēma nosūta signālu, tas pienāk medmāsu punktā, medmāsa dodas pie pacienta, lai uz vietas noskaidrotu tā vajadzības. Izmantojot sistēmu ar pamatfunkcijām, signālu var izslēgt tikai atrodoties pie pacienta gultasvietas.

Sistēma ar plašākām funkcijām nodrošina saziņu ar pacientiem pa iekšējo sakaru līniju. Šādas sistēmas priekšrocība ir iespēja noteikt izsaukšanas iemeslu un izlemt, vai attiecīgajā situācijā ir nepieciešama steidzama reaģēšana.

Medicīnas personāla izsaukumu sistēmu var iekļaut telefonu tīklā un citās sakaru platformās. Medicīnas personāla izsaukumu sistēmas integrācija ļauj nosūtīt dažādu veidu brīdinājumus uz mobilajām un citām sakaru ierīcēm ar atšķirīgām ziņojumapmaiņas iespējām. Sistēma nosūta teksta īsziņu, kurā ir norādīta trauksmes signāla vieta, laiks un veids. Sarežģītākas ierīces ļauj darbiniekiem īsziņas apstiprināt, noraidīt, izvērst vai pārsūtīt.

Iekšējo sakaru sistēma jeb domofons tiek izmantots ēkā(s) un pārraida skaņas un video signālus. Domofonu ir iespējams pieslēgt pie publiskas apziņošanas sistēmas skaļruņiem, tālruņiem un citām sistēmām.

Domofonu sistēmās var kontrolēt apgaismojumu un durvju slēdzeņu vadību. Digitālās iekšējo sakaru stacijas var izmantot datu tīklus saskaņotai darbībai ar informācijas saņēmējiem arī citās vietās.

Domofonu sistēmu lielākoties izmanto birojos, rūpnīcu teritorijās un daudzdzīvokļu ēkās ar zemākām drošības prasībām. Tās izmanto, lai atpazītu personas ar apmeklēšanas atļauju un piešķirtu tām tiesības iekļūt slēgtās teritorijās. Ir pieejami dažādu līmeņu risinājumi, no piekļuves kontroles risinājumiem privātmājām, līdz matricas veida risinājumiem lielām ēkām, kas nodrošina vairākus savienojumus un durvju slēdzeņu vadību.

Cietuma kameru saziņas sistēmas ir paredzētas izmantošanai ieslodzījuma vietās. Šīm sistēmām ir izturīga nerūsējošā tērauda konstrukcija ar pogām un pārsegu, kas nodrošina aizsardzību pret vandālismu. Sistēma reģistrē notikumus protokolā. Lai novērstu ierīces izmantošanu neparedzētiem mērķiem, iekārta ir aizsargāta no nesankcionētas iejaukšanās.