Datu un kabeļu tīkli

Veidojot mūsdienīgus datu tīklus, ieteicams veidot atvērtu risinājumu, izmantojot Cat5, Cat5e, Cat6 Cat6A kabeļus. Galvenos savienojumus var realizēt, izmantojot optisko šķiedru kabeli.

Tipiskā darbavietā būs izveidoti 2XRJ45 savienojumi, kas nodrošinās 1 personālā datora un 1 tālruņa pieslēgumu, 2 personālo datoru vai 2 tālruņu pieslēgumus.

Kabeļi no katras darbavietas jāpieslēdz komutācijas paneļiem, kas atrodas komutācijas skapī.

Komutācijas skapī jāizvieto arī aktīvās tīkla komponentes (komutatori, ruteri u.c.). Personālā datora pieslēgumu darbavietai izveido, savienojot komutatoru pieslēgvietas ar savienotājkabeļiu palīdzību. VoIP tālruņi tiek pieslēgti līdzīgā veidā.

Tālruņa pieslēguma vajadzībām nepieciešamais tālruņa līniju skaits ar savienotājkabeļiem tiek pieslēgts pie paneļiem. Tāpat kā personālo datoru gadījumā, pieslēgums darbavietai tiek izveidots, ar savienotājkabeļu palīdzību, savienojot tālruņa līnijas pieslēgvietas ar darbavietas kabeļu pieslēgvietu.

Noderīga informācija:

  • Viss komutācijas skapju aprīkojums atbilst standarta platumam – 19”.
  • Ja skapī iemontē aktīvo iekārtu, ir nepieciešams ierīkot ventilācijas paneļus. Telpā, kurā ir izvietoti komutācijas skapi, ir ieteicams izmantot gaisa kondicionētāju.
  • Ja statīvs tiek izvietots atsevišķā telpā, ieteicams uzstādīt 19” aprīkojuma statīvu. Tas nodrošina ērtāku tehnisko apkopi un labāku aktīvā aprīkojuma dzesēšanu.
  • Uzstādot strukturēto risinājumu, visām sistēmas komponentēm (kabeļiem, rozetēm, paneļiem) jābūt viena ražotāja izgatavotām. Montāžas uzņēmumam jābūt sertificētam pie sistēmas komponenšu ražotāja, un tikai tādā gadījumā sistēmas risinājuma standarta garantijas periods ir 15–20 gadi.
  • Lai nodrošinātu vizuāli līdzīgu rozešu un slēdžu rāmīšu uzstādīšanu, interjera projektēšanas laikā ir ieteicams norādīt elektrisko daļu elementu sēriju (krāsu, ražotāju utt.).
  • Lai atvēlētu vietu turpmākai tīkla paplašināšanai, kabeļu trepes ieteicams projektēt tā, lai tajās būtu brīva vieta nākotnes instalācijām.

Projektējot televīzijas (TV) tīklu, jānodrošina, ka katrā rozetē ir pietiekami stiprs signāls un pieprasītie TV kanāli, ievērojot spēkā esošie standarti. Lai varētu uztvert vietējos bezmaksas TV kanālus, kā arī jāparedz iespējaiespējuos bezmaksas TV kanālus  abonēt virszemes TV komerckanālus, ēka ir jāaprīko ar neatkarīgām antenām. Papildus var nodrošināt arī satelīttelevīziju uztveršanas tehnisko iespēju.

Daudzdzīvokļu ēkās noteiktus satelīttelevīzijas kanālus ir iespējams raidīt TV tīklā, pieslēdzot tīklam satelīttelevīzijas uztvērējus, tomēr ir jāņem vērā noteikumi, kas paredzēti līgumā ar operatoru, kā arī ikmēneša maksa par satelīttelevīzijas kanālu lietošanu.

Plānojot kabeļtelevīzijas pieslēgumu, ieteicams saskaņot tīkla projektu ar operatoru. Interneta televīzijas pakalpojumi tiek izplatīti pa datu pārraides tīkliem.

Atsauksmes