Kasu videonovērošanas sistēma Carsus iP

PRISTIS izstrādāta kasu videonovērošanas sistēma «Carsus iP» ir digitāla ieraksta sistēma, kas vienlaicīgi ieraksta video attēlu un no kases aparāta saņemto informāciju un iekļauj datus vienotā datubāzē.

Vadošie Igaunijas mazumtirgotāji izmanto «Carsus iP» sistēmas jau daudzus gadus. Bez lielveikaliem sistēma lieliski der arī bāriem, naktsklubiem, kafejnīcām, restorāniem, degvielas stacijām un izklaides iestādēm. 

Saskaņā ar 2009. gada “Global Loss Prevention Survey” (Globālo zudumu novēršanas) pētījumu, 54% no darbinieku veiktām zādzībām notiek no kasēm.

Visizplatītākie krāpniecisku darbību veidi ir:

  • preces neieskenēšana kasē
  • čeka anulēšana
  • kases aparāta atvēršana ar nulles čeku un skaidras naudas zādzība
  • Dārgākās preces vietā noskenē lētāku preci
  • „Fiktīva“ preces atgriešana, bez faktiskas preces atpakaļ saņemšanas

Sistēma ir aprīkota ar lietotājam draudzīgu pārskata funkciju, ar kuras palīdzību katrs lietotājs var individuāli pielāgot savas atskaites, lai meklētu un analizētu aizdomīgas darbības. Pēc iestatīšanas Jūsu dati un to analīze būs pieejama Jums pēc viena pogas spiediena.

Sistēmā ir ietverts arī grafisks analīzes modulis, kas nodrošina uzraudzīto darbību vizuālu attēlošanu un salīdzina datus ar vidējo statistisko rādītāju. Precīzi identificējot novirzes no standarta darbības, var ļoti viegli noteikt iekšēju zudumu avotus ierobežotā laika posmā, kurā tiek analizēti izņēmuma gadījumi kases darbībā.

Lietotājs var veikt meklēšanu arhīvā gan pēc iepriekš noteiktiem brīdinājuma gadījumiem, gan pēc iepriekš nedefinētiem notikumiem un ierakstiem datubāzē: saistība ar konkrētu kasieri, darījumu veidu, čeka numuru, tekstu čekā u.c. Tiklīdz meklētais ir atrasts, tajā pašā ekrāna logā uzreiz parādās video ieraksts ar sinhronizētu čeka informāciju.

Pēc tam lietotājs var eksportēt datubāzes ierakstus uz ārēju datu nesēju vai citviet datorā, lai tās varētu izmantot, kā kasē notikušas zādzības vai krāpniecisku darbību pierādījumus.

Sistēma nodrošina vieglu video ierakstu (failu) izveidošanu; to ietvaros ir iespējams, savākt un sistematizēt visus pierādījumus par iespējamo vainīgo personu, un pārnest tos uz ārējiem datu nesējiem kā kasē notikušas zādzības vai krāpnieciskas darbības pierādījumus, lai nodotu tos tiesībsargājošajām iestādēm.

Sistēma nodrošina arī iespēju izdrukāt pārskatus, grafiskus attēlus un situācijas, kas notika kasē, vienā attēlā apvienojot gan video attēlu, gan čeka datus.

«Carsus iP» ir iespējams izmantot Internetā – uzņēmuma drošības nodaļas vadītājs var pārraudzīt visu no viena datora savā darbavietā. Datu pārraide ierakstīšanas un skatīšanās laikā tiek kodēta.

Ieraksti un čeku dati ir kodēti un tiek droši glabāti «Carsus iP» serverī, un tiem var piekļūt tikai personas ar attiecīgu atļauju. Ja dati tiek nopludināti vai nozagti, trešajām personām tie nav izmantojami, neatkarīgi no tā, vai tie ir nelikumīgi iegūti Internetā vai nozagti.

Kasu videonovērošanas sistēmu var vienādi sekmīgi ieviest gan vienai, gan vairākām kasēm.

 

Piegādātāji